Eseménynaptár
Szeptember
2015. augusztus 24. 8.00 |
Alakuló értekezlet: a tanévkezdés legfontosabb feladatainak megbeszélése
|
Augusztus 24-26. |
Javítóvizsga
|
Augusztus 31. 08:00 |
Tanévnyitó értekezlet
A javítóvizsga záradékolásának határideje a törzslapokon, bizonyítványban
|
Szeptember 1. 09:00
|
Tanévnyitó Első tanítási nap („A” hét) 4 oszt.fő-i óra Angol nyelvi szintfelmérő ( 9/3)
|
Szeptember 7. |
A „B” hét első tanítási napja
|
Szeptember 15. 16:00
16:30
|
Összevont szülői értekezlet a 9. évfolyamon, majd ezt követően osztályonkénti szülői értekezlet Összevont szülői értekezlet a végzősöknek, utána osztályonkénti értekezlet
|
Szeptember 16. |
Az Ózonréteg védelmének világnapja – megemlékezés osztálykeretek között
|
Szeptember 24. |
DÖK-tagok jelölésének, megválasztásának határideje DÖK megalakulása
|
Szeptember 24. |
Csendesnap (6-7. óra)
|
Szeptember 24. |
Helyesírási verseny
|
Szeptember 25. |
Tanmenetek feltöltésének határideje
|
Szeptember |
Sárkányhajós járási bajnokság Sárkányhajós városi bajnokság 30. Nike félmaraton futóverseny
|
Október
Október 1. |
Koszorúzás iskolánk névadójának sírjánál
|
Október 6. 1. órában |
Megemlékezés az aradi vértanukról
|
Október 6. 14:00 16:00 – 17:00 17:00-tól
|
Tantestületi értekezlet FOGADÓÓRA Szülői értekezletek a nem kezdő és nem végzős évfolyamokon
|
Október 7. |
Pályaválasztási ankét a Sportcsarnokban
|
Október 14. |
Gazdasági tantárgyi verseny
|
Október október 6. október 13. |
SZINTVIZSGÁK 12/A élelmiszer- és vegyiáru-eladó 12/B szakács, pincér |
Október 15-16.
|
Bernáth Kupa
|
Október 20. |
Tanulmányi területek kódjai megküldésének határideje A felvételi tájékoztató nyilvánosságra hozatala, bejelentése a KIR felé
|
Október 22. 12:45 |
Nemzeti ünnep az 1956-os forradalom és szabadságharc, valamint a Magyar Köztársaság kikiáltásának évfordulója
|
Október 26-30. |
Őszi szünet (a szünet előtti utolsó tanítási nap okt.22. csütörtök, a szünet utáni első tanítási nap nov.2. A hét hétfő)
|
Október 29. |
Az általános iskolák értesítése a 9. 10-es tanulók középiskolai eredményeiről
|
Október |
Fiú futball diákolimpia
|
November
November 2.9. |
A reformáció emléknapja – megemlékezés az áhítat keretein belül
|
November 3. 14:00 |
Tantestületi értekezlet
|
November 4. |
Az emlékezés napja
|
November 10-12. |
„Nyílt hét”
|
November 12. |
A magyar nyelv napja jegyében: iskolai Kazinczy-verseny
|
November 19. |
Szakma Kiváló Tanulója háziverseny
|
November 19. |
Fülemüle Nemzetközi Informatikai Versenyre való nevezés
|
November 20. |
Műfordító verseny meghirdetése
|
November 26. |
Szalagavató főpróba a Művelődési Házban
|
November 27. 16:00 19:00 |
SZALAGAVATÓ
|
November 30-ig |
Értesítés a szülőknek a tanulók negyedéves eredményeiről.
|
November |
Református középiskolások országos asztalitenisz és sakk bajnoksága Kiskunhalason Selye Kupa Pálos Kupa
|
December
December 1. 14:00 16:00-17:00 |
Nevelési értekezlet Szülői Munkaközösségi gyűlés
|
December 8. |
Tanulók jelentkezésének határideje a központilag, egységes követelmények szerint szervezett írásbelikre, közvetlenül a vizsgát szervező intézménybe
|
December 10. |
Díszcsomagolás – helyi vetélkedő Mikulás futás
|
December 12. (szombat) |
Tanítás nélküli munkanap |
December 15. |
A műfordító-verseny pályázatainak beadási határideje
|
December 18. 09:00 |
Közös Karácsonyi ünnepség
|
December 21 – 31. |
Téli szünet (utolsó tanítási nap december 18. péntek, első tanítási nap 2016. január 4. A hét hétfő)
|
Január
Január 5. 14:00 |
Tantestületi értekezlet
|
Január 16. 10:00 |
Egységes írásbeli felvételi megírása
|
Január 14-19. |
Félévi osztályozó vizsgák
|
Január 21. 14:00 |
Pótló írásbeli felvételi megírása
|
Január 22. 1. órában |
A „Magyar kultúra napja” – megemlékezés osztálykeretben
|
Január 22. 14:00 |
Az első félév vége. Osztályozó értekezlet.
|
Január 28. 14:30 |
DÖK-gyűlés
|
Január 29-ig
|
A félévi értesítések kiosztása
|
Január |
Coca-Cola Cup leány labdarúgás Tollaslabda házi bajnokság
|
Február
Február 2. 14:00 16:00 – 17:00 17:00-tól |
Félévi értekezlet FOGADÓÓRA Szülői értekezletek minden évfolyamon
|
Február 4-ig |
A 8. osztályos tanulók értesítést kapnak a központi írásbelin elért eredményekről
|
Február 10. |
Iskolai szavalóverseny
|
Február 12. |
Felvételi jelentkezési lapok beérkezésének határideje
|
Február 15-ig |
Jelentkezés az érettségi és a szakmai vizsgákra
|
Február 25. |
„A kommunista és egyéb diktatúrák áldozatainak emléknapja” (megemlékezés osztálykeretben)
|
Február 23.24.25.
|
Szóbeli meghallgatások az általános felvételi eljárás keretében
|
Február |
Jótékonysági rendezvény
|
Február |
Jelentkezés a Bocskai István Református Műveltségi Vetélkedőre
|
Február |
Városi uszodás sárkányhajó bajnokság Református Középiskolák Kosárlabda Bajnoksága Mezőtúron Kosárlabda Diákolimpia fiúk
|
Március
Március 3. 08:00 10:00 |
„Édes anyanyelvünk” iskolai verseny – írásbeli rész Kenguru Nemzetközi Matematika Verseny
|
Március 5. (szombat) 11:00 |
Nevelési értekezlet
|
Március 9.
|
A jelentkezők felvételi jegyzékének nyilvánosságra hozatala
|
Március 10. 13:30 |
„Édes anyanyelvünk” iskolai verseny – szóbeli rész
|
Március 11. 09:00 |
Megemlékezés Nemzeti ünnepünkről (iskolai ünnepély)
|
Március 15. |
Városi ünnepély
|
Március 16-17. |
Az általános iskolák módosítási lehetősége a jelentkezés sorrendjén
|
Március 17. |
Fogyasztóvédelmi vetélkedő
|
Március 22. |
Megemlékezés a Víz Világnapjáról
|
Március 23. 13:30 |
Idegen nyelvi verseny
|
Március 24-29. |
Tavaszi szünet (utolsó tanítási nap március23. szerda, a szünet utáni első tanítási nap március 30. A hét szerda)
|
Március 31-ig |
A szülők értesítése gyermekük háromnegyedévi eredményeiről
|
Március |
Kosárlabda Diákolimpia lányok Piarista Kosárlabda Kupa fiúk Coca-Cola Cup leány labdarúgó bajnokság Református Középiskolák Országos Kézilabda Bajnoksága Református Középiskolák Országos Labdarúgó Bajnoksága
|
Április
Április eleje |
SZINTVIZSGA: szakiskola 9/A-B Nevezés a Bocskai Byte Informatika Versenyre és a Medve Szabadtéri Matematika Versenyre Bocskai István Református Műveltségi Vetélkedő Halásztelken
|
Április 5. 14:00 |
Tantestületi értekezlet
|
Április 8. |
Az ideiglenes felvételi jegyzék megküldése a Felvételi Központnak
|
Április 11. |
A Magyar Költészet Napja Költészet napi megemlékezés
|
Április 16. |
A holokauszt áldozatainak emléknapja (osztálykeretben) Látogatás a Holokauszt Emlékközpontba
|
Április 19. |
A Felvételi Központ megküldi az egyeztetett felvételi jegyzéket
|
Április 19-20. |
Osztályozó vizsga a végzős évfolyamokon, ill. az előrehozott érettségi vizsgára jelentkezőknek. Próba érettségik matematikából
|
Április 26. |
Az általános iskolák és a tanulók értesítése a felvételi eredményéről
|
Április 26. |
Egészségnap
|
Április 27. |
Diáknap
|
Április 28. 14:00 |
Osztályozó értekezlet
|
Április 29. 11:00 |
Utolsó tanítási nap a végzős évfolyamokon BALLAGÁS forgatókönyv szerint
|
Április |
Madách Futsal Kupa Király Kupa fiú-lány, labdarúgás, kosárlabda Református Középiskolák Országos Úszóbajnoksága Református Középiskolák Országos Röplabda Bajnoksága
|
Május
Május 2-24. |
Az írásbeli érettségi vizsgák (külön kiírás szerint)
|
Május 2.3.4. |
Érettségi szünet
|
Május 5-6. |
Szakmai utak, tanulmányi kirándulások
|
Május 10. 14:00 |
Tantestületi értekezlet
|
Május 9-13.
|
A szakmai vizsgák írásbeli, interaktív vizsgarésze
|
Május 19-20. |
Kárpát-medencei Református Iskolák Szabadtűzi Főzőversenye
|
Május 26-31. |
Osztályozó vizsgák
|
Május 25. |
Országos kompetenciamérés Kis érettségi matematikából ( 11. évf. )
|
Június
Június 1.2.3.
Június 2.3.
|
10. évfolyamos tanulók vizsgája magyar nyelv és irodalom tantárgyakból Idegen nyelvi vizsgák a 11. évfolyamon
|
Június 3. |
Megemlékezés a Nemzeti Összetartozás Napjáról
|
Június |
Szakmai vizsgák szóbeli, gyakorlati része
|
Június |
Fut a Vác RIDISZ kosártábor Balatonszárszón
|
Június 15. Június 15. 14:00
|
Utolsó tanítási nap a nem végzős tanulók számára. Osztályozó értekezlet
|
Június 16. – augusztus 31. |
Nyári szünet a tanulóknak |
Június 13-24.
|
A középszintű szóbeli érettségi vizsgák és a szóbeli szakmai vizsgák lebonyolítása
|
Június 21. 9:00
|
Tanévzáró ünnepély (iskolai, majd osztályszintű)
|
Június 22 – 23. 22. 9:00-12:00 23. 9:00-12:00 |
Beiratkozás Szakközép Szakiskola
|
Június 27. 09:00 |
Tanévzáró értekezlet
|
Július
Július 4–augusztus 19. |
A nyári szabadság kiadásának időszaka |
Július 6. |
ügyelet előzetes beosztás alapján |
Július 13. |
ügyelet előzetes beosztás alapján |
Július 20. |
ügyelet előzetes beosztás alapján |
Július 27. |
ügyelet előzetes beosztás alapján |
Augusztus
Augusztus 3. |
ügyelet előzetes beosztás alapján |
Augusztus 10. |
ügyelet előzetes beosztás alapján |
Augusztus 17. |
ügyelet előzetes beosztás alapján |
Augusztus 22. 09:00 23.24. 25. |
alakuló értekezlet javítóvizsgák |