Péchy Blanka színművésznőnek 1960-ban tett alapítványa indította el a Kazinczyról elnevezett SZÉP MAGYAR BESZÉD versenyt, amely országos mozgalommá vált. Célja, hogy elmélyítse anyanyelvünk szeretetét, és a tanulók körében egyre több hívet szerezzen a szép, helyes, kifejező magyar beszédnek.

A Kazinczy-verseny iskolai fordulójára 2019. november 14-én került sor 26 diák részvételével.

A második körbe jutott legjobb versenyzők között ( Sáros Bertalan 9/G; Tóth Eszter 9/G; Hornok Hanna  9/3; Kiss Zsófia 9/3; Tóth Melinda 11/1/4; Orbán Mónika 11/3; Szeverényi Réka 12/3; Duhonyi Dominik 12/1/A; Mészáros Nikolett 12/2/A;) a következő sorrendet állapította meg az iskolánk magyartanáraiból álló zsűri.

 

Szakgimnáziumi kategória

  1. helyezett: TÓTH MELINDA 11/1/4
  2. helyezett: SZEVERÉNYI RÉKA 12/3
  3. helyezett: KISS ZSÓFIA 9/3

Gimnáziumi kategória

  1. helyezett: TÓTH ESZTER 9/G
  2. helyezett: SÁROS BERTALAN 9/G

 

A vastag betűvel szedett tanulók képviselhetik iskolánkat a tavaszi megyei fordulón. Sok sikert kívánunk a felkészülésükhöz!

Minden versenyzőnek köszönjük, hogy részt vett a megmérettetésen, teljesítményükhöz szívből gratulálunk!

 

Oszaczkiné Szammer Beáta és a humán munkaközösség

Kiemelt partnereink

refegyh

parokia

mimk1

floch

vac

Ki olvas minket

Oldalainkat 65 vendég és 0 tag böngészi

FEL